Boy ve Kiloya Göre Elbise Seçimi

Boy ve Kiloya Göre Elbise Seçimi

Ne kadar zarif ve şık elbise giyinilse de bedene uygun olmadığı sürece zarafet katmayabilir. Bunun için seçilen elbiselerin boy ve kiloya tam uyması gerekmektedir. Her ne kadar standart elbiseler bulunsa da kısalık ve uzunluk olarak denk gelmeyebilir. Bunun için özel olarak tasarlanan elbiseler mevcuttur. Kilo sorunu yaşayanlar için veya boya göre elbise bulamayanlar için özel tasarım yapılabilir. Eğer tulum tercih edilirse, tulum kısayı kısa uzunluğu uzun gösterebilmektedir.

Uzun Boylu Kişilere Göre Elbise Seçimi

Uzun boylu hem de ince olan kadınlara genel olarak ne giyse yakışıyor. Ancak uzun boylu kadınlar salaş elbise giymekten kaçınırsa iyi olur. Yoksa bu salaş elbiseler uzun kadınları olduğundan daha kilolu gösterebilir. Uzun boylu erkekler ise desenli gömlekler tercih edebilir. Ekose desenli elbiseler tercih edebilirler. Özellikle zayıf ve uzun boylu erkekler tek renk elbise giymekten kaçınılmalıdır. En az iki ve üç renk uyumu yakalaması oldukça güzel bir görünüm kazandırabilir. Uzun boylu kadınlarda 2 renk ve 3 renk kullanılabilir. Uzun boylu erkekler bomber tipli ceket kullanabilir.

Kısa Boylu Kişilere Göre Elbise Seçimi

Kısa boylu kişiler özellikle de giydiği elbisenin desen ve rengine dikkat etmesi gerekmektedir. Kısa boylu kadınlar yüksek bel jean kullanabilir.  Kısa boylu kadınlar sivri burun ayakkabılar tercih edebilir. Ancak boyun kısa görünümünden kaçınmak için büyük ve iri takılardan kaçınmak gerekmektedir. Ayrıca kocaman çantalardan da uzak durmak gerekir.

Ayrıca kısa boylu kadınlar kısa pantolon giyerek boyunu olduğundan daha da kısa gösterebilir bu yüzden İspanyol paça pantolonlar giyinebilir. Kısa boylu erkekler ise tek renk elbise tercihi yapabilir. Ayrıca kısa boylu erkekler kemer kullanmaması daha avantajlı olur. Ayrıca düşük bel pantolonlar dan uzak durması daha avantajlı olur.

Kilolu Kişilere Göre Elbise Seçimi

Kilolu kadınlar aşırı desenli elbiselerden uzak durması gerekir. Tek renk elbise tercihi ile kilolu kadınlar daha zayıf görünmek için avantaj yakalayabilir. Özellikle kilolu kadınların vazgeçilmez renklerinden biri siyahtır. Aslında kadın olsun erkek olsun kilolu kişilerde siyah daha zayıf bir görünüm elde etmesine olanak sağlar. Kilolu erkekler slim fit gömlek modelleri tercih edebilir. Ayrıca kilolu erkeklerin giydiği gömlek pantolon içerisine konulmaması gerekmektedir.

Zayıf Kişilere Göre Elbise Seçimi

Özellikle zayıf kadınlar dikey çizgili elbiselerden uzak durması daha avantajlı olur. Zayıf kadınlar uzun topuklu ayakkabılardan uzak durulması gerekir. İstenildiği takdirde elbette ki bu elbise ve ayakkabılar giyilebilir. Ancak uzun topuklu ayakkabılardan kaçınılarak daha güzel bir görünüm kazanılabilir. Ayrıca zayıf kadınların elbise tercihinde parlak renkler kullanılabilir.

Bol giyim tercih edilebilir. Zayıf erkekler ise ince vatkalı ceketler tercih edebilir. Ayrıca tercih edilen gömleklerin kolunun uzunluğu erkeğin boyuyla uzunluğu ile orantılı olmalıdır. Özellikle de erkekler dar giyimden kaçınması gerekmektedir. Yoksa olduğundan daha çok zayıf gözükebilir.

Armut Tipli Vücut Tipine Sahip Kadınlar İçin Elbise Seçimi

Kadınlar arasında en güzel vücut tipi olarak kum saati biliniyor. Bu tip vücuda sahip kadınlara her türlü elbiseyi taşıyabilmektedir. Ancak armut vücut tipine sahip kadınların dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Armut tipli vücut tipine sahip kadınlar skinny jeandan uzak durmaları gerekmektedir. Armut tipli vücut tipine sahip kadınlarda siyah renk elbise tercih edebilir. Uzun gömlek tercihleri yapılabilir. Ayrıca armut tipli vücut tipine sahip kadınlar düz kesim pantolonlar da tercih edebilir. Armut tipli vücut tipine sahip kadınlar süslü kıyafetler de tercih edebilirler.


Fuşya Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Fuşya Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Özellikle şık bir yere gidilecek ise ya da özel bir gün için hazırlanıyorsa giydiğimiz kıyafetlerle m...

Düzenli Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Düzenli Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildin temiz ve sağlıklı kalabilmesine yardımcı olmak için düzenli olara...

Cildi Yaşlandıran Etkenler Nelerdir?

Cildi Yaşlandıran Etkenler Nelerdir?

Cildi yaşlanması kadın ve erkek için hem sıkıntılı hem de psikolojik yönden çok etkileyen bir durumdu...