Fuşya Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Fuşya Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Özellikle şık bir yere gidilecek ise ya da özel bir gün için hazırlanıyorsa giydiğimiz kıyafetlerle makyajınız uyumlu olması gerekir. Ancak öyle daha şık ve alımlı olunur.  Özellikle fuşya renkli bir elbise giyecekseniz farınız, rujunuz ve ten uyumuna dikkat etmeniz gerekir.

Bu renk ciddiyetliği ve asaleti simgeler. Bundan dolayı doğru makyaj ile elbisenizi doğru kombin yapmış olursunuz. Bir farın bile ufak dokunuşla fuşya elbisenizle çok şık ve parlak olmanıza yarar sağlayacaktır. Fuşya renkli elbisenize daha çarpıcı renkli makyaj yapmanız sizi diğerlerinden ayrıt edecektir. Gözlere daha koyu renklere hâkim olması elbisenizi daha ön plana çıkarma yardımcı olur.

Fuşya Elbiseye Uygun Makyaj Yapımı

Fuşya elbisenizle hem zarif hem de şık olmanızı istiyorsanız mutlaka koyu renkleri tercih etmeniz gerekir. Cildinizden bir tık daha koyu fondöten yardımıyla yüzünüze uygulayın daha sonra koyu kahve ile göz çevresini gölgelik yapmanız elbisenizle bütünleşmenizi sağlar. Daha sonra kahvenin koyusu ile göz kapağını koyu olacak şekilde sürünüz.

Elbise daha şık ve gösterişli olduğu için mutlaka göz kısımları ön plana çıkarmanız gerekir. Göz içinize siyah sürmeyle daha ne vuruşlar yapmanız gerekir. Dudaklarınızı orta seviyede tutmanız gerekir. Kullanacağınız ruj daha ağırlıklı olarak mat renkleri tercih etmeniz hem zarif hem de alımlı gösterecektir. Eyeliner ile vuruşlarınız daha dikkat çekmenize sebep olur.

Fuşya Elbiseye Uygun Göz Farlarına Dikkat Etmemiz Gerekenler

Fuşya elbiseye uygun bir makyaj yapmanız gerekirse burada göz makyajınızı daha ön planda tutmanız gerektiğidir.  Sebebi ise fuşya rengi daha canlı ve gösterişin ön planda olduğu bir renktir. Bundan dolayı makyaj yaparken hem cildiniz hem de elbiseniz aynı anda ön planda olması gerekir. Göz hatlarınızı keskin vuruşlarla gözünüzü ön planda tutmanız gerekir. 

Far seçimi yaparken siyah tonları, kahve tonları ve ten rengi tonları tercih etmeniz gerekir. Eğer gözlerde sim kullanılacak ise mutlaka farınızın renginden daha açık renler kullanmanız gerekir. Aksi halde daha sönük duracaktır. Gözünüz renkli ise mutlaka daha açık sürmek koyu ise daha koyu yaparak gözünüzü daha ön planda tutabilirsiniz.

Fuşya Elbiseye Uygun Cilt Makyajı

Her elbisede olduğu gibi bu elbise modelinde yüz kısmı ön planda olduğu için cildinizdeki uyumu da çok önemlidir. Ne kadar kusursuz bir makyaj yapmanızda fondöteni doğru tekniklerle kullanılmadığı zaman işiniz yarım kaldı sayılır.

Giydiğiniz elbiseyle cildiniz uyum sağlaması ve daha şık görünmeniz için gereklidir. Cildiniz daha koyu ise daha açık daha açık ise bir tık daha koyu olacak şekilde elbisenizin renk patlamasını dengeleyebilirsiniz. 

Burun mesafenizi daha dar yapmanız burun kısmını daha küçük görülmesine sebep olacaktır. Ayrıca elmacık kemiklerine dikeyden yataya doğru fırçayı vurmanız daha alımlı görüntüye sebep olacaktır.

Fuşya Elbisenin Üzerine Saçlara Göre Makyaj Tüyoları

Sadece elbisenizle makyajınız uyum içerinde olamaya biliyor. Saç renginize göre fuşya renkli elbiseniz ile makyajınız tam anlamıyla uyum sağlaması zorunludur. Bundan ötürü sarı saçlara sahipseniz daha ağırlıklı olarak koyu renkleri kullanmanız gerekir.

Daha pastel ve kış renkleri daha şık görünmenize sebep olacaktır. Siyah saçlarda daha çok açık renkler hâkim olması daha alımlı ve şık göstermesine neden olacak. Siyah saçlara sahip bir kişi fuşya rengine sahip olmuş bir elbise giyecek ise mutlaka yaz ayarlının renklerinden kullanması önemlidir.

Özellikle açık toprak renkleri tam onlara göre olacaktır. Bu tekniklerle yapılmış bir makyaj elbiseniz ile uyumlu olacağından daha şık görülecektir.