Şık Kombin Yapmak İsteyenlere Öneriler

Şık Kombin Yapmak İsteyenlere Öneriler

İnsanlar hayatları boyunca giyimine oldukça önem veren bireylerdir. Bulunduğu her ortamda göze çarpma ve beğenilme isteği kadın ve erkek ayırt etmeksizin tüm insanların ortak duygularıdır. Bu duygular insanları şık olmaya, giydiğine özen göstermeye yönlendirir. Lakin şık olabilmek uğraş ve hayal gücü de ister. Hayal gücü sayesinde kişi az giysiyle bile oldukça şık olabilmektedir. Çoğu insan kombinlerini kendisi yapmaktansa stilist tutar ve bu işi ona yaptırır fakat bazıları ise kendi çabalarıyla eğitim veya destek olmadan kolaylıkla şık kombin yapabilmektedirler. Şık kombin yapmanın kişiye kazandırdığı birçok artısı vardır bu artıların başında beğenilmek gelir. Beğenilmenin ise insan hayatındaki önemi büyüktür.

Şık Kombin Nasıl Yapılır?

Her insan şık olmak ve şık kombin yapabilmek ister lakin bunu yapmak öyle kolay değildir ve aslında oldukça zahmet gerektirir. Şık kombin yapabilmenin birinci önceliği seçilen parçaların birbiriyle uyumlu olmasıdır örneğin siyah cenaze elbisesinin altına turuncu topuklu ayakkabı gitmez. Bu tarz görsel uyumsuzluk yaratmak şık kombin yapmanın önündeki en büyük bariyerdir. Şık olmak isteyen kişi birbiriyle uyum içerisinde olan renkleri araştırmalı ve bunları kontrollü düzeyde birleştirmelidir. Şık kombin yapabilmenin ikinci önceliği ise kıyafete uygun seçilen saç ve makyajın kombine uygun olmasıdır. Günlük yapılan kombin seçimlerinin makyaj ve saça uygun olması kişinin görünümünü olduğundan daha şık hale getirir.

Şık Kombin Yapmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Çoğu insan şık kombin yapabilmek için pek çok yerden yardım almaktadır ve bu oldukça doğaldır. Şık kombin yapabilmek için belli başlı kurallar vardır. Bu kuralların birkaçı doğru giysi, ayakkabı, saç, makyaj ve takı olarak sıralanabilir. Bunlardan biri bile ortama veya kombine uygun değilse yapılan seçimler şık kombinlikten çıkar ve yeri geldiğinde komik görüntülere yol açabilir. Bu tarz komik görüntülere maruz kalmamak için kişinin saçından takısına kullandığı tüm parçalara dikkat etmesi gerekmektedir. Piknik gibi ortamlarda doğal makyaj ve açık renk elbiseler, parti tarzı gece ortamlarında ise ağır makyaj ve koyu renkli gece elbiseleri şık kombin yapabilmek için tercih edilmelidir.

Şık Kombin Yapmak ve Günlük Hayata Etkileri

 Şık olmanın günlük hayatta bize kazandırdığı birçok getirisi vardır. Bu avantajlardan biri herkes tarafından beğenilmektir. Herkes tarafından beğenilen insanlar beğenildiği gibi de saygı görür. Bu beğenilme ve saygı duygularını gören insanlar yaptıkları işlerde daha başarılı ve sosyal hayatlarına daha neşeli olurlar. Şık kombin yapmanın getirdiği avantajlardan bir diğeri ise kişinin aynadan kendisini gördüğünde yaşadığı olumlu etkidir. Yansımasının güzel olduğunu gören bireyin kendine karşı özgüveni artar ve hayata daha olumlu bakar. Tüm bu duyguların yanında kişi zamanla kendisini sevmeye de başlar. Bu yüzden şık kombin yapabilmek yediden yetmişe herkesin istediği bir durumdur.